Hami Aile Projesi

Saygıdeğer Gönüldaşlarımız; Türkiye Cumhuriyeti imkânları ile ya da vakıf, dernek, şirketlerce veya kendi imkânları ile ülkemizde üniversite eğitimi alan, yüce milletimizin şefkat ve cömertliğine emanet edilmiş. Türk Dünyası ve Akraba Topluluklardan gelmiş binlerce evladımız sizlerden hamilik beklemektedirler.

Takdir edersiniz ki, ailelerinden binlerce kilometre uzakta, aile şefkatinden yoksun bu gençlerimiz bilgi-kültür alışverişi için ülkemizde misafir olarak eğitim alıyorlar. Kaldıkları yurt ile üniversite arasında sadece sokaktaki kültürümüzle yada televizyonlardaki kültürü alıp bizim kültürümüz olarak biliyorlar. Bizim gerçek yüzümüzü, gerçek ahlakımızı, kültürümüzü onlarla paylaşmak, onların kültürü ile bizimki arasında karşılaştırma yapabilmek, onları tanımak istersiniz diye düşündük. Bu konuyu sizlerle paylaşarak büyütmeye karar verdik. Çünkü onlar bizi çok seviyorlar. Bizde onları çok seviyoruz. Sevgimizi büyütebilmekte paylaşmaktan geçiyor.

Bu Sevgiyi Paylaşarak Büyütmenin, Hami Aile Olmanın Kuralları

  • Derneğimize üye iseniz sadece hami aile formunu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
  • Derneğimize üye değilseniz hemen üye formunu doldurup üye olmanız, sonrasında Hami Aile Formunu doldurup başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
  • Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, KKTC, Bulgaristan, Batı Trakya, Makadonya, Kosova, Romanya, Moldova, Suriye, Irak, İran, Tacikistan, Afganistan, Dağıstan, Çeçenistan, Bosna, Sancak, Karadağ, Yakutistan, Moğolistan, Doğu Türkistan, Tataristan, Çuvaşistan, Gürcistan, Filistin, Ukrayna, Kırım, Afrika ülkeleri…. gibi 60 farklı ülkeden soydaş yada akrabamıza hami olabilmek, o ülkelerle ülkemiz arasında kültür, siyaset ve ticaret köprüsü kurmak, ülkemizin geleceğine yapılabilecek en büyük hizmetlerden birisi olacaktır.

O halde kendi kültürümüzü,  insanlığımızı, misafirperverliğimizi hatırlayıp, yaşayıp, yaşatarak hami aile olalım…

MADDELERDEKİ SEÇENEKLERİ YERİNE GETİREBİLECEK HAMİ AİLE ADAYININ;

Not: Hami Aile Projesinde sizin adınıza Derneğimizin Hami olmasını isteyenler için dernek hesap bilgilerimiz.

Dünya Türkleri ve Akraba Toplulukları Hizmet Derneği Banka Hesabı

Hesap Adı: Dün. Türkleri ve Akr.

Hesap Türü: Türk Lirası

Banka: Türkiye Cumhuriyet Ziraat Bankası

İBAN Numarası : TR300001000889290335385002

Hesap No: 29033538-5002

Şube Kodu – Adı: 899-Cağaloğlu / İstanbul

Şube Tel: 0 212 526 30 06